Dzisiaj jest: 16.6.2019, imieniny: Aliny, Anety, Benona

Auta poleasingowe – czy to sensowna alternatywa dla klasycznych samochodów nowych i używanych?

Data: 5 miesięcy temu Czytane: 157
Redakcja poleca!

Z każdym rokiem rośnie popularność leasingu i najmu długoterminowego. Wynika to przede wszystkim ze znacznego wzrostu świadomości konsumentów, którzy zwracają uwagę na korzyści wynikające z terminowego użytkowania samochodu.

Auta poleasingowe – czy to sensowna alternatywa dla klasycznych samochodów nowych i używanych?

Z każdym rokiem rośnie popularność leasingu i najmu długoterminowego. Wynika to przede wszystkim ze znacznego wzrostu świadomości konsumentów, którzy zwracają uwagę na korzyści wynikające z terminowego użytkowania samochodu. Nie chodzi w tym aspekcie wyłącznie o korzyści podatkowe. Należy pamiętać bowiem o tym, że nie są to jedyne korzyści wynikające z użytkowania samochodu w oparciu o umowę najmu długoterminowego lub leasingu. Przede wszystkim chodzi tutaj o możliwość wieloletniego użytkowania samochodu wysokiej klasy bez konieczności płacenia całości sumy w formie jednorazowej płatności.
 

To duży atut szczególnie dla osób, które są na tzw. „dorobku”, czyli dużo inwestują – w siebie, we własne projekty, we własną firmę. Pozwala to rozłożyć płatności w horyzoncie miesięcznym, co umożliwia min. utrzymywanie poduszki finansowej na stabilnym poziomie i harmonijny rozwój.
 

Auta poleasingowe – czy one również mogą być użytkowane w formie najmu czy leasingu?

Zdecydowanie tak i jest to jeden z najważniejszych atutów, jakie niesie za sobą zakup auta poleasingowego. Możliwość ponownego wrzucenia samochodu w leasing sprawia, że jest on bardzo atrakcyjny dla osób, które dopiero rozpoczynają prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Zazwyczaj cena auta poleasingowego nie jest wygórowana. Oscyluje wokół kilkudziesięciu tysięcy. Jest to cena jak najbardziej akceptowalna za niemal nowy samochód – zazwyczaj 2, 3, lub 4-letni.
 

Większość aut poleasingowych nie może być użytkowana w formie najmu długoterminowego. Chyba, że uda się uzgodnić sensowne porozumienie z dealerem i wciągnąć samochodu w formie najmu. W większości przypadków jednak jedyną dostępną opcją jest leasing.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.