Dzisiaj jest: 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Z wizytą w mieście kontrastów – jaki hotel wybrać w Łodzi?

Data: tydzień temu Czytane: 31
Redakcja poleca!

Kiedyś mekka włókiennictwa i ziemia obiecana dla tysięcy polskich rodzin – dzisiaj jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast i bez wątpienia intrygujący punkt na mapie Polski. Łódź, bo o niej mowa, przeżywa obecnie swój renesans i z powodzeniem ewoluuje w kierunku nowoczesnego, atrakcyjnego i przyjaznego miasta zarówno dla mieszkańców, turystów, jak i przedsiębiorców z całego świata.

Z wizytą w mieście kontrastów – jaki hotel wybrać w Łodzi?

Nie odcinając się od swoich fabrykanckich korzeni, Łódź kreuje dzisiaj zupełnie nową przestrzeń opartą na rozwoju kultury, sztuki, biznesu i nauki – przestrzeń, która jest jak druga, piękna twarz tego surowego, chłodnego, przemysłowego miasta.

Wszystkie drogi prowadzą do Łodzi

W najnowszym, międzynarodowym rankingu Best in Travel przygotowywanym przez wiodące wydawnictwo przewodników turystycznych Lonely Planet, Łódź znalazła się – ku zaskoczeniu wielu – na drugim miejscu wśród najlepszych miejsc do odwiedzenia w 2019 roku. Na to wyjątkowe uznanie miasto zasłużyło sobie przede wszystkim licznymi inwestycjami i modernizacjami, które przyczyniły się do powstania szerokiej oferty kulturalnej, handlowej i rozrywkowej. Twórców rankingu urzekły przede wszystkim dawne zespoły budynków pofabrycznych zaadaptowane na hotele, restauracje, miejsca kultury i centra handlowo-rozrywkowe, które tętnią dziś życiem i przyciągają tłumy odwiedzających. Uwadze nie umknęły także słynne, łódzkie murale i różnorodne instalacje artystyczne zadziwiające swoją formą i kreacją. W gronie docenionych atrakcji znalazły się m.in.:

  • Centrum handlowo-rozrywkowe Manufaktura wraz z Muzeum Sztuki ms2
  • Dworzec Łódź Fabryczna
  • Przejażdżka rikszą po ulicy Piotrkowskiej

Baza hotelowa w Łodzi

W związku z rosnącą popularnością, Łódź dysponuje rozbudowaną bazą noclegową z obiektami o różnym standardzie – zaczynając od hoteli, a na kwaterach prywatnych kończąc.  Na uwagę zasługują hotele znajdujące się w okolicach ścisłego centrum, tak, jak np. Hotel Boss, gdzie bez względu na charaktery wizyty można miło spędzić czas i odpocząć od zgiełku miasta. Wysoki standard pokoi, niewygórowana cena oraz świetna pod względem komunikacyjnym lokalizacja hotelu pozwolą na komfortowy pobyt, który bez wątpienia będzie częścią przyjemnych skojarzeń z tym zaskakującym miastem, jakim jest Łódź.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane