Dzisiaj jest: 23.4.2019, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Zakochaj się we Wrocławiu

Data: 5 miesięcy temu Czytane: 290
Redakcja poleca!

Malowniczo położone nad Odrą miasto z bogatą historią, pełne atrakcji dla całej rodziny - taki właśnie jest Wrocław, należący do najpiękniejszych miast w Polsce. Kto jeszcze nie był w tym miejscu, powinien to koniecznie nadrobić!

Zakochaj się we Wrocławiu

Wrocław historyczny 

Wrocław może pochwalić się bogatą historią- należy do najstarszych miast w Polsce! Do dzisiaj zachowało się wiele budynków z minionych epok, w tym Kościół św. Idziego, pochodzący z XIII wieku i będący obecnie najstarszym budynkiem w mieście. Co ważne, ten historyczny kościół do dzisiaj funkcjonuje!
W mieście znajduje się mnóstwo innych zabytków, liczących już sobie kilkaset lat. Do najbardziej znanych należy Archikatedra św. Jana Chrzciciela czy Kościół św. Wojciecha. 

Najważniejsze atrakcje turystyczne we Wrocławiu 

Współcześnie, miasto może pochwalić się bogactwem atrakcji niemal na światową skalę! Do najbardziej nowoczesnych należy Afrykarium, będące częścią wrocławskiego zoo. Otwarto je w 2014 roku, jako pierwszy tego rodzaju obiekt w Polsce. To kompleks 19 akwariów i basenów, z których większość umieszczona jest w wewnętrznym budynku, udostępnionym dla zwiedzających. Największą atrakcją Afrykarium są baseny, pod którymi można przechodzić, podglądając różnorodne gatunki zwierząt.
Kolejną nowoczesną atrakcją, której nie można pominąć odwiedzając Wrocław, jest wieża Sky Tower. Otwarta w 2012 roku, widoczna już z dużej odległości wieża jest najwyższym budynkiem z punktem widokowym w Polsce. Można wjechać windą aż na 49 piętro, skąd rozpościera się bajeczny widok na całe miasto i okolicę. 
Warto też pamiętać o znacznie starszym obiekcie, który jest obowiązkowym punktem podczas zwiedzania Wrocławia. To oczywiście słynna Panorama Racławicka, muzeum o kształcie rotundy, w którym umieszczony jest obraz "Bitwa pod Racławicami". 
Wrocławska starówka także robi ogromne wrażenie. Malownicze kamienice, piękny ratusz i klimatyczne lokale gastronomiczne oferujące kuchnię z różnych stron świata sprawiają, że spacer w tym miejscu jest wyjątkowo przyjemny.
To tylko niewielka część atrakcji, jakie zapewnia to niezwykłe miasto! 

Wrocławskie mosty

Spacerując po mieście trudno nie zauważyć, jak wiele znajduje się tutaj mostów, łączących ze sobą poszczególne części miasta. Nic dziwnego, gdyż Wrocław leży pomiędzy czterema odnogami Odry! W całym mieście można się doliczyć aż 118 mostów, tworzących niepowtarzalny, romantyczny klimat.

Noclegi we Wrocławiu

Jak w każdym dużym mieście, można tu znaleźć sporo miejsc noclegowych, wśród których niełatwo jest znaleźć atrakcyjną ofertę. Każdy, kto szuka pięknie urządzonego, wygodnego apartamentu blisko centrum, dostępnego w korzystnej cenie, Można zarezerwować nocleg w centrum Wrocławia w bardzo atrakcyjnej cenie, w dodatku w bliskiej odległości od najważniejszych atrakcji w mieście. Eleganckie apartamenty urządzone w nowoczesnym stylu to świetna propozycja dla turystów odwiedzających miasto i nie tylko! Klienci mogą wybierać spośród ponad 200 apartamentów, w większości zlokalizowanych w centrum miasta.
 

Autor Abysntpartmets.pl

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.