Dzisiaj jest: 12.11.2018, imieniny: Konrada, Renaty, Witolda

Dywan dla dziecka z alergią

Data: 4 miesiące temu Czytane: 209
Redakcja poleca!

Rodzice, którym zależy na tym, by wybrać jak najbardziej interesujący dywan do pokoju dziecka wiedzą, że na poszukiwanie konkretnego modelu będą musieli poświęcić trochę czasu. Najczęściej bowiem wybiera się wzór znajdujący się na dywanie oraz myśli o tym, jaki typ dywanu byłby najwłaściwszy do pokoju dziecka. Nie można też zapominać o tym, by dywan miał właściwości antyalergiczne, zwłaszcza, gdy nasza pociecha cierpi na alergię.

Dywan dla dziecka z alergią

Jakość, kolor i funkcjonalność

Wybierając dywany dziecięce zwracamy uwagę na ich jakość, kolor i funkcjonalność. Bardzo ważny jest też materiał, z jakiego konkretny dywan zostanie wykonany. Rodzice alergików do niedawna tak naprawdę nie mieli żadnego wyboru, ponieważ odradzano dywany w pokojach alergików. Natomiast, w tym momencie można decydować się na poszukiwania dywanów antyalergicznych, które są nie tylko bezpieczne dla dziecka, ale również idealnie się prezentują. Dywan taki powinien być miękki, aby amortyzować upadek podczas zabawy. Rodzice muszą też pamiętać o tym, by wybierać dywany z delikatnym runem, aby nie rozmnażały się w nich dodatkowe alergeny. Jeśli będą czyścić dywan na bieżąco i będą zwracać uwagę na to, by podczas odkurzania nie zostawały na nim żadne ślady, to będziemy mogli cieszyć się dywanem takim przez długi czas i w ogóle nie będziemy musieli się obawiać, że rozmnożą się w nim jakiekolwiek alergeny.
 

W przypadku alergików, dobierając dywany dziecięce należy unikać takich z długim włosiem. Takie dywany jest bowiem znacznie trudniej utrzymać w czystości. Dobrze będzie też zrezygnować z dywanów wełnianych, gdyż wełna może dziecko podatne na alergię uczulić.

Natomiast, dobrym rozwiązaniem okażą się dywany sztuczne, gdyż są one odporne na rozwój bakterii, grzybów i roztoczy, a do tego można je bezproblemowo wyczyścić. Dywany syntetyczne są również antystatyczne, a więc nie elektryzują się. Oznacza to w efekcie, że nie będzie się na nich gromadzić kurz oraz brud. Różnego rodzaju roztocza nie gromadzą się we włóknach, czyli dywany dziecięce syntetyczne można będzie bez trudu utrzymać w czystości.
 

Dbanie o czystość dywanu

Jeżeli dywan ułożymy w pokoju dziecięcym to nie możemy też zapominać o jego regularnym czyszczeniu. W przypadku alergików jest to bardzo istotne. Dywan należy odkurzać raz dziennie. Do odkurzania takich dywanów nie warto też używać odkurzaczy, które z tyłu wywiewają powietrze. Natomiast, świetnym rozwiązaniem okażą się odkurzacze wodne i filtrujące powietrze.
 

Dywan w pokoju dziecka, które cierpi na alergię musi być dobrany jeszcze dokładniej niż dywan w innym pokoju. Ważny jest jego design, jednak w większym stopniu liczy się to, aby był bezpieczny dla malucha. Nie mogą w nim gnieździć się roztocza. Nie powinien też być zbyt puszysty. Musi być funkcjonalny i przyjemny w dotyku. Rodzice alergików muszą wobec tego poświęcić większą uwagę przy wyborze dywanu dla swoich pociech.  Producenci oferują specjalne dywany dla alergików, także będzie można spokojnie przebierać w ofertach i znaleźć interesujący model.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane