Dzisiaj jest: 12.11.2018, imieniny: Konrada, Renaty, Witolda

Skutki trąby powietrznej – duże straty materialne! [FOTO]

Data: 5 miesięcy temu Czytane: 100
Redakcja poleca!

W poniedziałek 25 czerwca przez osiedle Radziwie przeszła trąba powietrzna. Na miejscu obok służb działał równolegle Zespół Zarządzania Kryzysowego z prezydentem Płocka Andrzejem Nowakowskim. Obecnie trwa szacowanie szkód i raportowanie przez służby.

Skutki trąby powietrznej – duże straty materialne! [FOTO]
- Obecnie największym problemem jest awaria sieci energetycznej, która spowodowała brak zasilania na przepompowni przy lewej zaporze bocznej. To przepompownia, która odpowiada za odprowadzanie wód opadowych ze znacznej części lewobrzeżnej części Płocka. Służby Energa Operator cały czas pracują na miejscu, aby jak najszybciej przywrócić zasilanie – powiedział prezydent Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej.

- W wyniku braku zasilania do godziny 20.20 nieczynnych było pięć studni głębinowych w Borowiczkach Pieńkach, z których Wodociągi Płockie czerpią wodę dla miasta. W wyniku awarii nie wystąpiły utrudnienia w dostawie wody dla mieszkańców Płocka. W wyniku uszkodzenia sieci energetycznej do godz. 1 w nocy prądu było pozbawionych około 100 odbiorców z osiedla Borowiczki i gminy Słupno - poinformował Jan Piątkowski, dyrektor Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.Na osiedlu Radziwie został częściowo zerwany dach z dyskontu „Biedronka przy ul. Portowej. Uszkodził on pojazdy znajdujące się na parkingu przy sklepie. Znaczne straty dotyczą drzewostanu na osiedlu. Trąba połamała lub wyrwała z korzeniami kilkadziesiąt drzew na ulicach: Kolejowej, Portowej oraz w Parku Prezydenta Mościckiego. W rejonie portu jachtowego zniszczonych zostało kolejnych kilkadziesiąt drzew.


Znaczne zniszczenia dotyczą portu jachtowego. Uszkodzona została przystań jachtowa „Prestiż”, kontener i przyczepa kempingowa. Mężczyźni, którzy znajdowali się w przyczepie i kontenerze zostali wyłowieni z Wisły przez Państwową Straż Pożarną. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W porcie jachtowym zostały uszkodzone wszystkie łodzie motorowe płockiego WOPR-u. Trwa szacowanie strat na jachtach i łodziach, które cumowały w porcie jachtowym.


W wyniku intensywnych opadów deszczu częściowo zostały zalane ulice w prawobrzeżnej części miasta: Batalionów Chłopskich, Tysiąclecia, Sienkiewicza i prywatna posesja przy ul. Batalionu Parasol.


W czasie akcji ratowniczej interweniowały służby: Państwowa Straż Pożarna, Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne, Straż Miejska oraz pracownicy Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane