Dzisiaj jest: 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Wakacje w Juracie – znajdź apartament z widokiem na morze

Data: 6 miesięcy temu Czytane: 254
Redakcja poleca!

Wakacje to czas, który kojarzy się z beztroską i pełnym odprężeniem. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na spędzenie urlopu, niż skąpana w słońcu plaża, o której brzegi rozbijają się spienione morskie fale. Nadbałtyckie miejscowości w okresie wakacyjnym cieszą się ogromnym powodzeniem zarówno u polskich, jak i zagranicznych turystów.

Wakacje w Juracie – znajdź apartament z widokiem na morze

Jurata jest nadmorską osadą, położoną w powiecie puckim, która dawniej stanowiła część Jastarni. Dziś jest samodzielną miejscowością turystyczną, bardzo chętnie odwiedzaną przez turystów w okresie wakacyjnym. Historia Juraty rozpoczyna się w 1928 roku, kiedy to zamożni przemysłowcy odkryli jej walory krajobrazowe i klimatyczne, dlatego postanowili na jej terenach założyć Spółkę Akcyjną „Jurata”. Na 150 wydzierżawionych hektarów terenów państwowych Półwyspu Helskiego rozpoczęła się budowa wielkiego uzdrowiska morskiego. Było to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce, dlatego Jurata w pierwszej połowie ubiegłego wieku była miejscem wypoczynkowym polskiej elity intelektualnej, finansowej oraz arystokracji. Miejscowość wypoczynkowa została zaprojektowana zgodnie z europejskimi trendami, zyskując tytuł polskiej „Palm Beach”. W czasach międzywojennych nadmorska miejscowość gościła wiele wybitnych osobistości, do których zalicza się Eugeniusz Bodo, gen. Władysław Sikorski czy Jan Kiepura. Aktualnie Jurata zachęca licznymi ośrodkami wypoczynkowymi, spacerowym molem, piękną plażą i licznymi atrakcjami. Z jej uroku chętnie korzystają licznie przybywający turyści z kraju i zagranicy. Chcąc w pełni wypocząć, warto wcześniej wynająć komfortowy apartament w Juracie. Dzięki Sun&Snow znajdziesz wygodne mieszkanie nad morzem w atrakcyjnej cenie.
 

Atrakcje w pobliżu apartamentów nad morzem – Pomnik legendarnej bogini Juraty

Juratę założyli zamożnym przedsiębiorcy, którzy docenili walory miasteczka. Jednak według legendy miejscowość powstała na cześć starosłowiańskiej bogini Juraty, której pomnik wznosi się w centrum miasteczka. Podanie głosi, że bogini zakochała się w miejscowym rybaku, z którym umawiała się na potajemne schadzki. Niestety, ojciec Juraty dowiedział się o jej uczuciu do śmiertelnika i w przypływie złości zabił swą córkę oraz roztrzaskał jej bursztynowy pałac, którego szczątki po dziś dzień wyrzuca na brzeg spienione morze. Na cześć legendarnej bogini wzniesiony został pomnik z fontanną, który możemy podziwiać tuż przy wejściu na molo. Rzeźba powstała w 75. rocznicę założenia uzdrowiska z ręki Stanisław Szwechowicza.
 

Atrakcje w Juracie – Dom Wojciecha Kossaka

W ubiegłym wieku Jastarnia była miejscowością wypoczynkową, w której swój czas spędzało wiele wybitnych osobistości. Jedną z nich był Wojciech Kossak, którego domek letniskowy dziś mogą odwiedzić zwiedzający. Posiadłość pochodzi z lat 30. XX wieku i jest przykładem architektury modernistycznej. Dziś w dawnej rezydencji letniskowej mieści się kawiarnia, która urządzona jest w klimatycznym, międzywojennym stylu. W posiadłości Wojciech Kossak często urzędował ze swoimi córkami – Marią Pawlikowską-Jasnorzewską i Magdaleną Samozwaniec. Prawdopodobnie właśnie w tej posiadłości artysta stworzył swoje dwa wybitne dzieła „Zaślubiny Polski z morzem” i „Na straży polskiego morza”.
 

Okolice apartamentów w Juracie – Drewniane, historyczne molo

Trudno wyobrazić sobie nadmorską miejscowość bez wysuniętego w głąb morza molo, które zachęcałoby do spacerów o każdej porze dnia. Drewniany pomost w Juracie został wybudowany w latach 70. ubiegłego wieku i rozciąga się na 320 metrów długości w głąb morza. Molo jest przedłużeniem deptaka i położone jest od strony Zatoki Puckiej. Spacerując drewnianym pomostem można podziwiać zabudowania Juraty i zacumowane przy zatoce statki. Krajobrazy są zachwycające zarówno za dnia, jak i po zmroku, prezentując się w odmiennej stylistyce.

Plaża w Juracie, położona pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Pucką, uznawana jest za jedną z najpiękniejszych. Cudowny widok błękitnej wody i specyficzny mikroklimat zachęca do wakacyjnego wypoczynku. Ciesz się pięknem krajobrazu i znajdź wygodny apartament przy plaży w Juracie dzięki Sun&Snow.

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane