Dzisiaj jest: 12.11.2018, imieniny: Konrada, Renaty, Witolda

Zatorland - edukacja poprzez rozrywkę!

Data: 5 miesięcy temu Czytane: 2192
Redakcja poleca!

Park Zatorland to ciekawe miejsce stworzone dla najmłodszych z myślą o edukacji poprzez rozrywkę. Każdy z Parków to wyśmienite miejsce umożliwiające poznanie odległej przeszłości, fascynujących historii czy odkrycia niezwykłej przyrody. To również przestrzeń do wypoczynku i wspaniałej zabawy nie tylko dla najmłodszych.

Zatorland - edukacja poprzez rozrywkę!

Park Dinozaurów

To największy tego typu park w Europie Środkowej. Znajduje się na gęsto zalesionym terenie, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów. Pośród drzew spostrzec można przeszło 100 różnych dinozaurów, większość z nich to eksponaty ożywione. Wśród nich można zobaczyć ogromne roślinożerne Zauropody, przerażającego T-Rexa czy też tegoroczny hit – największego na świecie ruchomego dinozaura – Argentynozaura, mającego ponad 35 metrów długości!
 


Większość z nich porusza się i wydaje dźwięki, dlatego przechadzka po naszej ścieżce edukacyjnej sprawia, że zwiedzający czują się przeniesieni w odległą przeszłość !

Ścieżka edukacyjna z dinozaurami to jeszcze nie wszystkie atrakcje jakie przewidzieliśmy.  Przy jej końcu  znajduje się Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym prezentujemy kolekcję skamieniałych zwierząt. Można zobaczyć również elementy szkieletów dinozaurów. 

Na terenie Muzeum, w strefie dydaktycznej udostępniamy sale do samodzielnego przeprowadzenia zajęć przez nauczycieli.


Warsztaty Młodego Paleontologa to zajęcia prowadzone przez naszych ekspertów.  W trakcie tych zajęć uczestnicy przy pomocy specjalistycznych narzędzi odkrywają szkielety dinozaurów ukryte w masie gipsowej.

 

Park Owadów

To wyjątkowe miejsce, w którym zwiedzający spotkać może owady ludzkich rozmiarów ! Dla zwiedzających przygotowaliśmy ścieżkę edukacyjną, a na niej 16 gigantycznych eksponatów,  min.: konik polny, biedronka, mrówka, jelonek rogacz, larwa motyla, modliszka, skorpion, stonka, żuk rohatyniec, mucha, skorek. Zupełną nowością tego sezonu jest ruchomy karaluch!Ekspozycja insektów wzbogacona jest również o wystawę wypreparowanych owadów, pochodzących z różnych zakątków naszego globu, np. z Tajlandii, Maroka, Rosji i wielu innych. W gablotach znaleźć można m.in. pająki, motyle, chrząszcze, cykady.

Na terenie parku znajduje się też strefa dydaktyczna (ławki i stoły) dla nauczycieli chcących zrealizować zajęcia z biologii.
 

Park Mitologii

Park Mitologii ulokowany w dużej części na wodzie to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można z bliska poznać greckich bogów, herosów, bohaterów i mityczne stworzenia. Pięknie odwzorowane i nawiązujące do starożytnych posągów figury są znakomitym tłem do narracji o dawnym helleńskim świecie opiewanym w pieśniach i literaturze.
 


To tutaj zapewnicie sobie wspaniały relaks dla ciała i umysłu. Na pewno zachwyci Was sceneria starożytnej Grecji i jej wspaniałych bohaterów. Zobaczycie ich wszystkich z Zeusem i Ateną na czele podczas rejsu tramwajem wodnym. To tutaj obejrzycie tańczące fontanny.

Na zakończenie antycznych przygód zapraszamy do parku linowego. Dla chcących poczuć się jak Odyseusz przygotowaliśmy Konia Trojańskiego !

Podobnie jak na terenie pozostałych parków, tutaj również znajduje się strefa dydaktyczna dla nauczycieli chcących zrealizować zajęcia z literatury, historii lub plastyki.
 

Lunapark

To miejsce, w którym zmęczeni przygodą poznawania i nauki mali odkrywcy mogą się zrelaksować i dobrze bawić, korzystając z: kina 5D Extreme, symulatora 3D Bonanza, karuzeli „słonie”, diabelskiego młyna, karuzeli wiedeńskiej i łańcuchowej, basenu z łódkami, loterii, salonu gier, zjeżdżalni, trampolin, dmuchańców i wielu innych.Miłośnikom mocniejszych wrażeń polecamy szczególnie przejażdżkę dinocoasterem, a o całkowity zawrót głowy przyprawi wszystkich pobyt w domku do góry nogami.
 
DANE ADRESOWE
ul. Parkowa 7
32-640 Zator
woj. małopolskie, Polska

GPS: 52° 13′ 46.834, 21° 0′ 44.024

DANE KONTAKTOWE
tel: +48 667 979 220
e-mail: info@zatorland.pl

REZERWACJE DLA GRUP
tel: +48 601 858 851
e-mail: rezerwacje@zatorland.pl
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane